آموزش نصب SSL برروی CPanel

اس اس ال

در این آموزش قصد داریم مجوز SSL را برروی کنترل پنل CPanel نصب و راه اندازی کنیم. SSL یک گواهی استاندارد رمزنگاری پروتکل وب میباشد که با https و نماد قفل سبز رنگ در نوار آدرس مرورگر ظاهر میشود.

برای نصب و راه اندازی SSL ابتدا باید این گواهی را تهیه کنید. با توجه به نوع وبسایت و اهمیت امنیت آن میتوانید نوع SSL را مشخص و خریداری نمایید.

پس از خرید SSL ابتدا به CPanel وبسایت خود وارد شوید.

1- در قسمت Security برروی SSL/TLS Manager کلیک کنید.

مرحله 1

2- در صفحه SSL/TLS برروی Generate ,View,Upload,or delete your private keys کلیک کنید.

مرحله 2

3- در قسمت Generate a New Private Key فیلد کشویی Key Size را برروی 2,048 bits (Recommended) قرار دهید. قسمت Description توضیحاتی وارد کنید و برروی Generate کلیک کنید.

مرحله 3

4- به صفحه ی SSL/TLS Manager برگردید. برروی Generate ,view , or delete SSL certificate signing requesets کلیک کنید.

مرحله 4

5- فیلد کشویی Key را برروی Example Key یا همان نامی که در مرحله 3 در قسمت Description وارد کرده بودید قراردهید تا انتخاب شود. مواردی مانند City , State , Country را برروی هرکشور ، شهر یا منطقه ای به غیر از ایران قرار دهید (مجوزهای SSL خارجی معمولا کشور ایران را در لیست خود ندارند.) قسمت passphrase را میتوانید هر مقداره دلخواهی قرار دهید ولی توجه داشته باشید که این مقدار رمزنگاری نمیشود و در CSR قابل مشاهده است. همچنین در قسمت Email میتوانید ایمیل شرکت یا خودتان را وارد کنید. قسمت Company Division حوضه فعالیت شرکت شما را شامل میشود که میتوانید آن را Programming  یا هر مورده دیگری وارد کنید. پس از وارد کردن تمامی اطلاعات و اطمینان از صحت درستی آنها ، برروی Generate کلیک کنید تا CSR ساخته شود.

سپس CPanel یک کد انحصاری CSR برای شما میسازد که با —–BEGIN CERTIFICATE REQUEST—– شروع میشود و با —–END CERTIFICATE REQUEST—– پایان میابد. این کد را در جای امنی کپی کنید و سپس وارد پنل SSL خریداری شده شوید و در قسمت CSR آن را وارد کنید. پنل SSL یک CRT یا گواهی Certificate برایتان صادر میکند که با —–BEGIN CERTIFICATE—– شروع میشود و با —–END CERTIFICATE—– پایان میابد ، آن را نیز کپی کرده و نگهدارید چون در مراحل بعدی به آن نیاز دارید.

مرحله 5

6- به صفحه SSL/TLS Manager برگردید. برروی Generate, view, upload, or delete SSL certificate کلیک کنید.

مرحله 6

7- در قسمت Upload a New Certificate کد CRT که در مرحله 5 از پنل SSL دریافت کردید را وارد کنید. توضیحاتی را برای آن وارد کنید و سپس برروی Save Certificate کلیک کنید.

مرحله 7

8- به صفحه SSL/TLS Manager برگردید. برروی Manage SSL sites کلیک کنید.

مرحله 8

9- در فیلد کشویی Domain ، آدرس دامنه خود را انتخاب کنید و سپس برروی Autofill by Certificate کلیک کنید. تمامی فیلدها بصورت اتومات کامل میشوند.

مرحله 9

10- در قسمت CABUNDLE ، یک گزینه به نام Enable SNI for Mail Services وجود دارد که چنانچه تمایل دارید سرویس های ایمیل هاستینگ شما از SSL برای برقراری ارتباط استفاده کنند ، میتوانید تیک آن را بگذارید. در پایان برروی Install Certificate کلیک کنید تا گواهی SSL نصب شود.

مرحله 11

11- پنجره ی زیر نصب SSL را تایید میکند ! حالا میتوانید وبسایت خود را با پروتکل https تست کنید ! برای اطمینان از صحت نصب SSL میتوانید از این سایت استفاده کنید. (چنانچه SSL در مرورگر شناسایی نشد ، یکبار دیگر و با دقت بیشتر مراحل را انجام دهید یا با کارشناسان ما آنرا مطرح کنید.)

نکته : برخی از هاستینگ ها بدلیل مسائل امنیتی ، به زمان بیشتری برای ثبت SSL برروی هاستینگ و شناسایی آن در مرورگر احتیاج دارند ! پس ممکن است بلافاصله پس از نصب SSL هنوز امکان استفاده از پروتکل https وجود نداشته باشد ! در اینگونه موارد به پشتیبانی هاستینگ تیکت دهید و اندکی صبرکنید تا مشکل حل شود.

مرحله 11


تگ ها : , , , , ,

آموزش دامنه, آموزش ها, آموزش هاستینگ

نظرات :

  1. مناقصات گفت:

    ممنون اطلاعات کاملی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *